«Кар’єра зі школи: вибір і планування» - Гимназия "Очаг"

«Кар’єра зі школи: вибір і планування»

  

Logo КАРТА ПРОФЕСІЙ – це унікальний освітній проект для школярів, що допомагає їм зрозуміти світ професій, важливі навички та кар’єрний шлях у різних професійних сферах.  Мета проекту, щоб діти обирали майбутню професію свідомо.

 

Дані соціологічних досліджень свідчать про те, що кожен третій випускник школи обирає майбутню професію без урахування власних здібностей, і лише третина школярів цікавиться своїм професійним майбутнім. Проблема полягає в тому, діти не знають різноманіття професій та обирають спеціальність керуючись стереотипами, а не реальними фактами; випускники школи не розуміють, як будувати кар’єру; діти та їх батьки обирають закордонну освіту, нехтуючи можливостями в Україні.

 • З 2016 року Центр «Розвиток КСВ» за підтримки українських компаній* реалізує унікальний освітній проект «Карта професій», що має на меті допомогти школярам пізнати світ професій, важливі навички та кар’єрний шлях у різних професійних сферах. В рамках проекту

  • розроблено буклети про професійні сфери, навички і кар’єру;
  • веб-сайт careerhub.in.ua про кар’єрний розвиток молоді;
  • методичні матеріали для вчителів з проведення бесід про кар’єру для учнів 5-10 класів.

  Ми, активні педагоги, приєднались до Спільноти шкіл  «Кар’єра мрії» та готові:

  • проводити бесіди школярами 5-10 класів з використанням елементів пілотної програми занять проекту «Карта професій»;
  • залучати фахівців для передачі актуальних знань про професії та галузі;
  • обмінюватись досвідом із колегами та сприяти поширенню інформації про можливості Спільноти;
  • звітувати щодо проведених занять та надавати зворотній зв’язок для покращення пілотної програми занять.

  Ми, підписанти Меморандуму, закликаємо інші навчальні заклади, педагогів та постачальників освітніх та навчальних послуг приєднуватись до Спільноти для посилення її завдань та результатів.

  Це допоможе молодим українцям свідомо обирати професію, розвивати важливі навички та будувати успішну кар’єру в майбутньому.

 • Складові проекту:

 • Інформаційні буклети про професії та кар’єру у різних секторах.

 • Буклети включають інформацію про галузі, професійні напрямки, карти кар’єри для різних професій, історії успіху спеціалістів та ключові рекомендації для молоді. Також в буклетах розміщується корисна інформація про програми стажування у різних компаніях.

  • careerhub.in.ua – портал про початок кар’єри і працевлаштування

  Веб-ресурс створений для школярів, студентів та батьків, які цікавляться питаннями професійного самовизначення, освіти та розвитку навичок, а також можливостями початку кар’єри.

  Методичні матеріали для вчителів з проведення занять на тему професійного самовизначення та планування кар’єри для учнів 5-10 класів. Матеріали для інтерактивних занять складаються із трьох модулів, в рамках яких діти відкриють для себе світ професій, дізнаються про свої сильні сторони в різних сферах та запланують майбутній кар’єрний шлях.

  В рамках проекту започатковано першу в Україні спільноту шкіл «Кар’єра мрії», яка об’єднала більш, ніж 100 навчальних закладів з усієї країни, щоб проводити бесіди про кар’єру з учнями та спільно сприяти професійному самовизначенню учнів.

  Партнери проекту: Астарта-Київ, Монсанто Україна, Сварог Вест Груп, Harveast Holding, Syngenta, Arzinger, Baker & McKenzie, DLA Piper, Василь Кісіль і Партнери, УкрСиббанк BNP Paribas Group, ПУМБ, Bakotech, SAP.

 •