Історія - "Гімназія ОЧАГ"

Гімназія «ОЧАГ» відкрилася у 1992 році. Вона стала одним з перших інноваційних приватних навчальних закладів не тільки в Харкові, але і у сформованої за рік до цього незалежній Україні.

Автори ідеї та засновники гімназії - чудовий дитячий поет і психолог Вадим Олександрович Левін і психолог, правознавць, історик Євген Валентинович Медреш, директор гімназії зі дня її заснування до 2 вересня 2019 року.

Ми починали з п'яти класів, до яких  прийшли вчитися 58 учнів. На цей час у гімназії навчається понад 500 дітей. А всього наших випускників вже близько 600 осіб. У гімназії працюють 50 учителів, багато з них -- зі дня заснування гімназії «ОЧАГ». Ми вважаємо, гімназія - це велика родина, до якої входять не тільки учні, а також їхні батьки, навіть друзі батьків, які вже стали і нашими друзями. Найстарішому «очаговцу» - 70 років, наймолодшому - 3 роки(це слухач підготовчої групи).

У числі батьків сьогоднішніх учнів гімназії «ОЧАГ» наші випускники, і ми пишаємося цим.

Випускники гімназії навчаються у вищих навчальних закладах не тільки України, а й усього світу. Серед закінчивших вузи випускників «ОЧАГа» є вчені, громадські діячі, лікарі, режисери, актори, бізнесмени, програмісти, економісти, юристи і навіть учителі!

Завдяки зусиллям і прагненням учителів і директора в «ОЧАЗі» склалася особлива дружня атмосфера, своєрідний стиль спілкування учнів і вчителів, при якому кожен відчуває себе шанованим  учасником навчального процесу. Наша головна ідея -- турбота про цілісний розвиток дитини як особистості, відмова від схем ідеального нормування на користь роботи з реальною унікальністю кожної дитини -- робить нас школою, що дійсно відповідає потребам сучасного суспільства.

За роки роботи у гімназії створено унікальний педагогічний колектив. Його відрізняє перш за все високий професіоналізм і творчий потенціал. Учителі «ОЧАГа» - активні учасники різних інноваційних проєктів і програм, націлених на подальший розвиток вітчизняної освіти, серед яких можна виділити програму «Лідери освіти XXI століття» Фонду Сороса, російсько-український педагогічний проєкт «Школа Діалогу Культур», міжнародні проєкти «Партнери в освіті» та «Активна школа».

 Декілька сотень професійних публікацій в науково-методичних виданнях України і Росії, авторські навчальні програми з курсів «Історія світової культури», «Історія мистецтва», «Світова література», «Російська література», «Театральна гра», апробовані протягом останніх 10 років у гімназії і отримали високу оцінку колег, - ось творчий багаж наших учителів. Є також ряд публікацій і досліджень, присвячених роботі «ОЧАГа» і його педагогів.

«ОЧАГ» не є гуманітарною в традиційному розумінні профільності або, як ще кажуть, нахилу. Але єдиний цикл гуманітарної освіти, безперечно, є однією з основ педагогічної системи «ОЧАГа». Гуманітарна освіта - це основа будь-якої системи освіти людей, на відміну від дресирування тварин або програмування машин. Людське - значить гуманітарне.

 Гімназія живе насиченим творчим життям, тут завжди цікаво. Гімназія живе насиченим творчим життям, тут завжди цікаво. За 27 років свого існування у нас склалися свої традиції, свята, серед яких - День дублера, що проводиться на День учителя, коли учні приміряють на себе вчительську професію, неодмінні походи до Карпат, чемпіонати з міні-футболу, літні й зимові Олімпіади (навчальні та спортивні), Новорічні казкові вистави, у яких беруть участь всі без винятку гімназисти (від учнів до вчителів і адміністрації), щорічні зустрічі випускників та інші.

 Можна сказати, що учні гімназії разом з учителями об'їздили всю країну, а також близьке і далеке зарубіжжя, тому що  поїздки на канікулах - теж традиція «Очага».

Серед випускників та учнів гімназії багато творчих людей, що складають музику, грають на сцені, співаків, художників, поетів. Ми уважно стежимо за їхніми успіхами і пишаємося досягненнями кожного.

Все ж найголовніше -- це почуття любові і поваги, яке відчувають один до одного очагівці.

Тому що назва - зобов'язує!

Державна атестація ХП НВК "Гімназія ОЧАГ" відбулася у 2013 році , заклад атестовано на Середньому Рівні, з кількістю балів - 438. Проведення наступної атестації заплановано на 2023 рік.