Дебати - "Гімназія ОЧАГ"

Прoект «Молодь дебатує» в Харківському навчально-виховному комплексі гімназії "ОЧАГ".

Ініціатива «Молодь дебатує» спрямована на розвиток комунікативних навичок та критичного мислення молоді через навчання не тільки грамотно відстоювати власні погляди, але й поважати позицію співрозмовника/-ці, дискутуючи на суспільно важливі теми.

«Молодь дебатує» спрямований на позашкільну роботу з учнями старших класів. Цей проект почався у партнерстві "ЕдКемп Україна" та "Internationales Haus Sonnenberg" за фінансовою підтримкою Міністерства закордонних справ Німеччини. Як пілот-проект він розпочався в Україні вже у 2016 році та з успіхом був запроваджений у 8 школах Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської та Харківської областей.

 

 

 

Уперше дебатна методика «Jugend debattiert», що останні 10 років успішно розвивається в Німеччині на загальнодержавному рівні. Проект «Молодь дебатує» розширюється В Україні вдруге пройдуть дебатні змагання українською мовою за німецькою методикою в рамках реалізації проекту "Молодь дебатує".

В цьому році до проекту долучились ще 16 шкіл з 8 областей України:

  • Дніпропетровської,
  • Запорізької,
  • Харківської,
  • Донецької,
  • Житомирської,
  • Львівської,
  • Миколаївської
  • Сумської областей.

Всього у проекті в цьому році візьмуть участь 24 школи та близько 400 учнів та учениць 9-11 класів.

11 серпня всі керівники проекту у навчальних закладах зібралися на тренінг з підготовки до нової хвилі німецько-українського проекту «Молодь дебатує». Упродовж трьох днів координатори/-ки проекту разом з тренерами з Німеччини та України занурилися у методику ведення дебатів та питання організації дебатів на різних етапах від шкільного до фіналу.

12 серпня захід відвідав генеральний консул Федеративної республіки Німеччини у м. Дніпро Вольфганг Мессінгер (Генеральне консульство Німеччини в Донецьку). Він зауважив, що Україна важливий партнер для Німеччини і тому уряд Німеччини підтримує багато проектів в Україні, в тому числі і освітніх. "Ми маємо намір і надалі підтримувати проект "Молодь дебатує" і при цьому покладаємо надію на вас, вашу енергію,терпіння. Дайте цю енергію вашим учням, щоб вони у майбутньому підтримували процеси реформ у країні. І "Молодь дебатує" важливий інструмент, щоб досягти цих цілей, - наголосив генеральний консул.

«Молодь дебатує» - це спільний німецько-український проект, який реалізується в партнерстві з німецьким товариством підтримки міжнародного співробітництва IH Sonnenberg і ставить за мету «максимально залучити школярів, допомогти їм навчитися не тільки правильно розмовляти, але також поважати думку співрозмовника; не тільки слухати, а й чути; привернути увагу до соціально-політичних проблем ".

Основна відмінність від інших дебатних практик орієнтованість на спільну роботу: неможливо перемогти, якщо висуваєш лише себе на перший план; уміння вести дебати передбачає передусім толерантність, повагу до інших учасників/-иць, надання можливості висловитися іншим, побудова своїх висловлень таким чином, щоб після них було про що говорити іншим. Вже у вересні розпочнеться активна підготовкаучнівства до участі у дебатах.

Шкільні дебати пройдуть у жовтні, регіональні змагання заплановані на середину листопада. А головна подія дебатного року - фінал відбудеться у м. Харків на початку грудня.

Слідкуйте за нашими новинами, аби не пропустити найцікавіше Керівник проекту в Харківській гімназії «ОЧАГ»: Анісімова Оксана Сергіївна, заступник директора з навчально - виховної роботи.

Проект «Молодь дебатує»