Хто така фінансово грамотна людина? Коли і як навчатися щоби стати фінансово грамотним? Ці відповіді ми вже знайшли і готові ділитися... - "Гімназія ОЧАГ"

Хто така фінансово грамотна людина? Коли і як навчатися щоби стати фінансово грамотним? Ці відповіді ми вже знайшли і готові ділитися...

Отже, по-перше, фінансова грамотність, це одна із ключових компетентностей Нової української школи. Фінансова грамотність має стати надбанням кожного, хто закінчив школу в Україні. Випускник в Україні повинен отримати ті компетентності, які потім йому допоможуть стати успішною людиною. Фінансова грамотність є однією з таких компетентностей. Адже критичне мислення, прийняття самостійних рішень, вміння брати на себе відповідальність – це є найкращий здобуток, який повинна мати кожна освічена людина. 

По-друге, вже існують ефективні інструменти для розвитку фінансової грамотності учнів  різаних вікових категорій.
Один з них, це тренінгова гра "Життєвий капітал" від Ділового Клубу Партнер та її авторів Сергія Івагло, Тетяни Горошковой, Євгена Горошкова. В дитинстві ми всі грали в "Монополію" , сучасна молодь грає в Кеш Флоу, але ЖК кардинально  відрізняється від цих двох ігор. Спроектувати своє життя в грі; зробити помилки та навчитися на них; винести практичні уроки; навчитися бачити можливості та встигати їх використовувати; як заощаджувати та сформувати "фінансову подушку"; що таке активи та пасиви; зрозуміти скільки коштів треба для щастя та багато іншого необхідного для повсякденного життя допомагає з'ясувати гра ЖК.
По-третє, ми співпрацюємо із клубом Діловий Партнер. Наші вчителі проходять тренінги з методики проведення гри. Слідкують за новітніми тенденціям розвитку фінансової грамотності учнів. Останній спеціальний EdCamp Kharkiv 2019 від Ділового клубу Партнер, який відбувся 17 березня в Харківському Інституті «Університет банківської справи» на тему «Фінансова свобода і підприємництво в школі: міф чи реальність?»
Нам пощастило долучитися до дуже насиченої програми цієї події. Експерти та експертки підготували максимально практично направлені сесії для реалізації заявленої теми. Корисними та цікавими були теми від Тимура Малафєєва та Сергія Івагло - "Нова професія фінансовий консультант"; Сергія Вожжова та Інеси Безпалко - «Маршрутна карта відкриття Клубу фінансової грамотності в освіті. Переваги для дітей, батьків та вчителів»; Юлії Башук - «Грантрайтинг, як джерело фінансування, та як потрапити у громадський бюджет»; Сергія Біденко - «Курс з фінансової грамотності для середньої школи».